Transport Aut , Holowanie, Assistance, Pomoc Drogowa, Transport samochodów Niemcy Francja Holandia

Ceny, koszty transportu, holowania

Ceny, koszty transportu, holowania

Transport aut, holowanie czy usługa – jaka jest cena?

Koszt transportu samochodu jest uzależniony od wielu czynników, nie sposób podać jednoznacznie ceny – tyle i tyle za km. Jest oczywiste, że koszty holowania – transportu samochodu osobowego a np. terenowego – są diametralnie różne i nie można ich porównywać.

Inaczej wyliczamy cenę za , a inaczej za .

Samochód osobowy – w transporcie – jest lekki, do takich przewozów indywidualnych wysyłamy Citroeny Jumpery o dopuszczalne masie całkowitej do 3,5T. Taka Pomoc Drogowa  stosunkowo szybko i przyjemnie (prod 2007-2008r, klima, wspomaganie) pokonuje duże odległości w krótkim czasie.

Zupełnie inna sytuacja jest, jeżeli mamy przewozić duże auto – Van, Bus. Oczywiście, nie stanowi to dla nas żadnego problemu, niemniej jednak, musimy uwzględnić najważniejsze czynniki, które decydują o doborze auta do transportu – czyli gabaryty i wagę. W/w pojazdy, mają sporą wagę, a co za tym idzie, do takich zadań wyznaczane są większe holowniki (Renault Mascott).  Koszt takiego transportu diametralnie wzrasta, ale myli się ten, kto powie, że chodzi o paliwo..  W przypadku pojazdów które mają dużą masę własną (Sprinter, Movano, VW LT, Jeep, Landcruiser, Patrol), oczywiste jest, że po zsumowaniu mas z masą Holownika, przekraczamy dopuszczalną masę całkowitą 3,5T.  W tym momencie, Holownik MUSI być wyposażony w tachograf, gdzie obowiązują określone normy co do ilości przepracowanych godzin, a także prędkości z jakimi może się poruszać. Żeby spełnić wszystkie wymagania ktore wynikają z restrykcyjnych przepisów, nierzadko musimy w trasę „puszczać” 2 kierowców, żeby nie było sytuacji, że auto musi gdzieś „pauzować” kilkadziesiąt godzin, bo właśnie się skończył czas pracy jednemu kierowcy…

Podsumowując – jeżeli masz auto do transportu – holowania – dzwoń!

Do każdego problemu podejdziemy indywidualnie, być może nasza Pomoc Drogowa jest koło Ciebie – wtedy koszty będą niższe!

Sporadycznie zdarzają się sytuacje, że nasze transporty przemierzają EU, wracając do kraju, mamy wolne miejsce – może na Twoje auto?  Wtedy zupełnie inaczej liczymy koszty transportu – bo przecież jedziemy w jedną stronę…